Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Tvůrce naší školní zahrady zemřel

altKluci a děvčata, příznivci školy,
před 10 lety jsme v červnu otevřeli slavnostně zahradu Základní školy Žimrovice v podobě, jak ji znáte nyní. Návrh naší zahrady má na svědomí pražský výtvarník Miroslav Pacner, který nám vyhotovil maketu, podle které jsme celou zahradu i realizovali. Mirek (jinak jsme mu neříkali) v kamenolomu osobně vybíral každý kámen pro amfiteátr i pro svítící kameny v průčelí budovy, každý kámen díky jeřábu i umísťoval na své místo. S kamenem to opravdu uměl!
Tuto vzpomínku píši proto, že v neděli 18. října 2015 Mirek Pacner ve svých 77 letech umřel. I když jste jej mnozí osobně nepoznali, zůstane nám na Mirka vzpomínka v 60 tunách kulmské droby, kterou tak krásně v naší zahradě naskládal.
Jeho krátké slovo naleznete i ve videu Nejmenší ekoškola v republice (odkaz Videovzpomínky).

alt

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí