Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Několik informací (ne)jen pro měsíc září

altPrvní týden v novém školním se překulil a před námi jsou další akce, které můžete sledovat na našich stránkách v odkaze Akce školy. Určitě na tento odkaz čas od času koukněte.
Naše škola získala z Evropských sociálních fondů dotaci na zahraniční stáže pro pedagogy a také prostředky na realizaci čtenářských dílen. Takřka 110 tisíc. Kč "padne" na nákup knih do žákovské knihovny. Polovinu jsme již utratili a nakoupili jsme krásných 450 knížek, které zapisujeme do knihovny školy. V nejbližších dnech budou knihy dětem k dispozici. Děti knihy budou využívat ve škole, mohou si je i zapůjčit domů. Seznamy v elektronické podobě zveřejníme i na internetu. Do elektronické podoby dáme i seznamy knih z pedagogické knihovny. Rodiče tak budou mít možnost si zapůjčit knihy, které v této chvíli sloužily pouze zaměstnancům školy.
Naše škola získala malou, ale významnou dotaci z Města Hradec nad Moravicí na nové vydání naší školní regionální publikace Perla Slezska. Regionální publikaci chceme využít ještě v I. pololetí tohoto školního roku k výuce prvouky 3. ročníku a vlastivědy 4. ročníku.

V tomto týdnu pojedeme v PÁTEK 11.9. na výlet do Dubové. Navštívíme Vikštejn, sejdeme do Podhradí, v campu si zajezdíme na lodičkách, pojíme (jídlo nám uhradí Klub rodičů) a pojedeme zpět do Žimrovic. Více informací dostanou děti na lístečcích. Ve škole nikdo nezůstane. Po návratu (14.15 hod.) bude družinka v běžném provozu.

Všechny rodiče zveme 22. září na společné informativní schůzky, které proběhnou od 15.30 hod. ve škole. Budeme Vás také informovat, jak jsme pokročili v registraci našeho Klubu rodičů ZŠ Žimrovice.

23. září proběhne tradiční sběr papíru. Můžete jej přinášet (přivážet) na zahradu školy od 13.30 do 16.00 hod. Peníze za papír dostanou děti následně v obálce.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí