Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Školní výlet do Jeseníků

altV pátek 12. června celá škola vyrazila na školní výlet do Jeseníků. Dalšími pasažéry (ne černými) byli i "kluci" ze SRPŠ. Mistrně jsme se vyhýbali nástrahám (objížďkám) nám kladeným do cesty a krátce po desáté hodině jsme stáli před lví tlamou (rozuměj vstupem do jeskyně) Na Pomezí. Ve dvou skupinách jsme prošli 396m (nebo 369 m?) dlouhými chodbami, teplota 7,7 stupňů, netopýři 2 ks. Jenom děti utratily část svých finančních prostředků (a že některé děti měly plnou šrajtofli!) a už jsme jeli k Rejvízu. Nejdřív oběd (velmi jedlý!), pak nástup na túru k Velkému mechovému jezírku. Znovu povinné útraty za suvenýry a další jízda autobusem k Zlatorudným mlýnům. Dvě velké dřevěné repliky mlýnů, které se používaly k drcení rudy, potůček, zlatinky či zlaté nugety. Co si víc srdce zlatokopovo může přát. Místní potok nás příjemně osvěžil před závěrečnou (nekonečnou) cestou rozpáleným autobusem. Leč všichni jsme to přežili, dobře si to užili, o čemž svědčí i přiložené foto v galerii. Tak se tam mrkněte a posuďte!

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí