Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Výstava Krása betlémů - den1.

altV pátek 12.prosince jsme slavnostně zahájili dlouho připravovanou školní výstavu Krása betlémů. V 16.00 hodin se naše škola naplnila takřka k prasknutí a akce mohla začít. Děti cvrlikaly za doprovodu učitelů latinské kánony, slavnostně jsme pokřtili šampaňským (dětským) nádherný betlém z Hradce Bořka Frýby a naše VIP porota ve složení Hana a Bořek Frýbovi a pan ředitel z Vávrovic Pavel Gregor vyhlásila vítěze soutěže O nejkrásnější betlém (sešlo se nakonec 27 soutěžních betlémů).

Děkuji především všem zaměstnancům naší školy za mnoho hodin práce (přespráce), dětem a "srpšákům", že nám během vernisáže podávali kotlíkový guláš a pizzu z naší chlebové pece. Foto naleznete ve fotogalerii. Přidávám navíc komentář fotografa Milana Mainuše, jehož fotky jsou také ve fotogalerii.

"Přátelé, dnes se uskutečnila vernisáž výstavy betlémů v žimrovské základní škole. Protože v této prezentaci uvidíte jen zlomek úžasné práce, měli by jste s dětmi přes víkend výstavu navštívit. Tolik betlémů nikde v okolí neuvidíte! Navíc by jste měli kouknout na první Hradecký betlém namalovaný Bořkem Frýbou. Malá část je vidět na prvních obrázcích. S obdivem a úctou jsem si představoval objem práce, kterou museli ve škole pod vedením ředitele Davida Šroma, všichni zainteresovaní zvládnout. Nazdobit celou školu, napéct cukroví, vyrobit nespočítatelné množství betlémů a ještě k tomu péct v zahradní pekárně pizzu … Hluboce smekám a mrzí mě, že jsem se nemohl zúčastnit zahájení. Srdečně zdraví Milan"

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí