Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Druidové na školní zahradě

altDlouhodobě Sdružení rodičů ZŠ Žimrovice podporuje činnost školy finančními i hmotnými dary. Naposled sdružení věnovalo v tomto školním roce dětem částku 10 tisíc Kč na nákup mikroskopů pro badatelskou činnost.
Kromě této filantropické činnosti se rodiče ze sdružení rozhodli v měsíci listopadu zastřešit chlebovou pec, kterou jsme na školní zahradě vybudovali v měsíci květnu. Člen sdružení Honza Lindovský připravil technickou dokumentaci, ze svých prostředků sdružení nakoupilo materiál a provedlo nátěr. V sobotu 15. listopadu členové sdružení od ranních hodin začali s výstavbou zastřešení, aby ještě v tentýž den dílo ukončili. Všem zúčastněným patří velký dík za ochotu a odvedenou práci pro školu a naše děti. Jako projev díků připisuji níže žalm druidů.

Všechny dny člověka jsou jako spadlé listy,
a jako když tráva uvadne,
i ty budeš zapomenut,
jako květ jež přestal kvést.
Jako když do země víno se vsákne.
Až sem zas vrátí jaro,
vykvete novým květem.
A země se znovu zazelená.

PS: Vy ovšem, chlapi, nikdy zapomenuti nebudete! A koukněte se na fotogalerii!

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí