Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Slavnost světel

alt   Na svátek svatého Martina se již patnáct let vydává lampiónový průvod od Základní školy Žimrovice přes ulici Záhumenní k mateřské škole a po hlavní ulici zpět k základní škole. Ani tohoto 11. listopadu tomu nebylo jinak a dlouhý had světýlek se v podvečer svátku táhl vesnicí.
   V závěru školní slavnosti na pozemku školy mohli všichni přítomni zhlédnout krátkou divadelní hru o životě svatého Martina, kterou nacvičili žáci 4. ročníku. Mladší děti po předvedené hře rozdávaly povidly plněné martinské rohlíčky, které upekly s třídní učitelkou.
   Naší slavností jsme si připomenuli, že i malé světlo dokáže prozářit tmu!

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí