Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Jarmark řemesel

alt

24.5. proběhl v areálu školy a jeho blízkém okolí dlouho plánovaný a připravovaný Jarmark řemesel, který završoval celoroční projekt Řemeslo má zlaté dno, jenž jsme realizovali z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Ještě v pátek 23. května se do pozdních hodin dokončovala chlebová pec na zahradě školy, kterou stavěl se svým kolegou kamnář Jakub Hlavinka. Zaměstnanci školy, rodiče žáků a další dobrovolníci připravili v předvečer akce zahradu do slavnostního, aby v sobotu vše "jelo jako po másle".


Ve 12.10 hodin sobotního středoevropského času se přihnala bouře a lijavec, ale ve 13.00 hodin již se začalo drát slunce a celý program mohl jet podle plánu. Děti se blýskly vystoupením Otvírání studánek, u všech 15-ti stánků s řemesly si každý účastník mohl vyzkoušet svou zručnost, s úspěchem se setkalo i vystoupení s dravci a alchymistická show. Naše děti ještě předvedly středověký tanec a zapěly píseň. V nové peci kamnáři pekli pizzy (mizely jim přímo pod rukama), manželé Vavřínkovi z ADP Žimrovice, rodiče a další dobrovolníci se starali o dostatek jídla a pití, na louce pana Hertla korzovali koníci, kteří vozili na svém hřbetu děti a pan Jiří Beinhauer zajišťoval lukostřelbu, malíř Bořek Frýba bez zastavení maloval na přání dětí další a další obrázky. Ve škole byla výstava o řemeslech, které jsme se školními dětmi v průběhu roku navštívili.
   Mnozí říkali, že ve škole strávili příjemné odpoledne. A my jim věříme!
   Děkuji z celého srdce především všem zaměstnancům školy, rodičům a dalším dobrovolníkům, Vavřínkům i těm, na které jsem v tom obrovském množství zapomněl. Udělali jste kus práce, za kterou jsem opravdu vděčný! Průběžně budou dodány fotky do fotogalerie, již nyní se můžete podívat na některé obrázky na adrese agentury Lev, která zajišťovala řemeslníky pro jarmark:

                   https://www.facebook.com/agenturaLEV

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí