Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Košíkářská dílna ve škole

alt

11. února se naše spodní učebna proměnila od ranních hodin v košíkářskou dílnu. Naší mistrovou se stala paní Křenková z občanského sdružení ze Stránského. Nejdříve se všechny děti seznámily s historií řemesla a mohli se podívat na nejrůznější výrobky i materiály, z kterých se košíky mohou plést. Potom pro starší děti paní Křenková připravila dílnu práce s pedigem. Po více než hodině práce všichni třeťáci a čtvrťáci měli svou pedigovou květinku.
Děti se shodly, že košíkářské řemeslo bylo nejzajímavějším zastavením při celoročním putování za řemesly. Foto z akce naleznete ve fotogalerii.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí