Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Slavnost světel - lampiónový průvod

Dýně Světlo má moc zahnat tmu, ne naopak. Kdekoli totiž vchází světlo, tam tma brzy buď řídne nebo mizí. A naopak tma nemá sil, aby odstranila světlo J. A. Komenský

Motto Jana Amose Komenského je ústředním bodem naší mnohaleté školní tradice nazvané Slavnost světla. V podzimní čas, kdy se krátí den a noc se dlouží, procházíme s dětmi při lampiónovém průvodu vesnicí, abychom společně s dalšími lidmi naplnili základní motiv svátku svatého Martina – do tmy, prázdnoty a chladu přinášíme světlo, pocit pospolitosti a bratrství, stejně jako kdysi Martin prokázal bratrství a soucit.

Svatý Martin, obvykle označovaný jako patron chudých, je zároveň ochráncem i naší školní Slavnosti světel, která v letošním roce proběhla v nejpříhodnějším čase 11. listopadu. U Základní školy Žimrovice se sešli v podvečer děti  í dospělí, aby s rozžátými lampióny prošli přes záhumenek vesnice a ulici Hradecká v průvodu zpět ke škole.
Ti nejodvážnější (a že jich bylo mnoho) prošli školní zahradou, kde se setkali s hejkalem, bílou paní i vodníkem. Po cestě je vedly světélka z dýní, které už před týdnem vyrobili rodiče ze SRPŠ Mateřské školy Žimrovice s dětmi. Děkujeme za pomoc při organizaci slavnosti rodičům a přátelům naší školy.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí