Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Výjezd za řemesly

alt

13. listopadu jsme v rámci projektu Řemeslo má zlaté dno vyjeli za poznáváním dalších řemesel. Tentokrát jsme navštívili sklářskou huť ve Vrbně pod Pradědem, kde nám skláři předvedli výrobu historických číší a děti měly možnost si vyfouknout sklářskou píšťalou své "baňky".
Ze sklárny jsme se autobusem vydali do Jiříkova do Pradědovy galerie, kde jsme si nejdříve prohlédli obří dřevěné sochy, betlémy i daňčí oboru, následně jsme se sešli s panem řezbářem Halouzkem, s kterým děti Anetka a Adam vedly rozhovor na kameru.
Absolvovali jsme tak již  3 řemesla z plánovaných 10. Stále ještě nevíme, zda má řemeslo zlaté dno.
Foto naleznete ve fotogalerii.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí