Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Svatba Doubravky a Mieška v Polsku


V neděli 6. října vyjela skupina 11 dětí a 3 našich pedagogů na Historické slavnosti do Polských Glubczyc, kde se konala rekonstrukce svatebního veselí české princezny Doubravky a polského knížete Mieška. V nádherných historických kostýmech, které nám ušila paní Karleová, vyrazila naše svatební družina od školy do Polska s dalšími dětmi z nedalekých škol. Za autobusem nás pronásledovala kolona aut s rodiči dětí, kteří byli zvědaví na vystoupení svých ratolestí.
V Polsku jsme přišli na řadu kolem 13 hodiny, děti předaly novomanželům vlastnoručně vyrobené divoké prase, upečené rohlíčky plněné povidly a keramické zvonečky. Čtyři děvčata představila nacvičený středověký tanec a všechny děti "odzvonily" krásnou melodii. Po našem vystoupení jsme obdrželi mnoho moc pěkných hodnocení a samotné děti byly chválené za vzorné vystupování během celých slavností.
Po svačině jsme si prohlédli trhy a vystoupali jsme na 30 metrů vysokou radniční věž a prohlédli si městské muzeum. Za sluníčka jsme po 16 hodině odjížděli z Polska zpět do Žimrovic.
Děkujeme všem dětem za pěknou a vzornou prezentaci školy.
Určitě se nezapomeňte podívat do fotogalerie!

 

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí