Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Společný výlet k Papírenskému náhonu

5. září jsme podnikli výlet k Papírenskému splavu. Připomněli jsme si zásluhy pana továrníka Karla Weisshuhna, který Papírenský náhon během jediného roku vybudoval a v roce 1891 uvedl i s papírnou do provozu.

Pěknou vzpomínku na slunečný výlet zapsala Bára Řemelková ze 4. ročníku:

My s celou školou jsme šli 5.9. na procházku kolem továrny Carla Weisshuhna rovnou na Papírenský splav, kde jsou Kozí hřbety. Cestou jsme viděli houby jedle bedle a spoustu zvířátek. Např. užovku, ještěrku, koníka, který měl obrovskou sílu, protože musel tahat klády. Viděli jsme hodně slimáku a šneků, motýlka atd. Cesta byla zajímavá, buď jsme šli nahoru, nebo dolů. Cesta zpátky unavila a už jsme nemohli. Ale jak jsme přišli zpátky do školy, hned jsme hráli liščí ocásky. Tahle procházka se nám moc a moc líbila.

 

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí