Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Řemeslo má zlaté dno

Dobrá zpráva pro všechny kluky a holky je, že ve školním roce 2013/2014 nás čeká, jak věříme, báječný projekt Řemeslo má zlaté dno, který realizujeme v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Cílem projektu je skrze zážitkové formy učení přiblížit dětem běžná i ta dnes dávno zapomenutá řemesla. Chceme, aby všichni měli možnost si výrobu jednoduchých předmětu v rámci exkurzí, případně v rámci praktických činností ve škole vyzkoušet. Zaměříme se na 10 řemesel - ­ košíkářství, pekařství, sklářství, kovářství, truhlářství, barvení látky, řezbářství, keramiku, tkalcovství a kamnářství.
Vyvrcholením našeho celoročního snažení bude Jarmark řemesel, který naše škola zorganizuje pod dohledem řemeslníků v Žimrovicích v měsíci květnu 2014. Více informací najdete na stránce Projekty - Řemeslo má zlaté dno.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí