Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Oživlá historie na zámku v Hradci nad Moravicí

V pátek 21.6. byli pozváni naši třeťáci a čtvrťáci na zámek v Hradci nad Moravicí, kde pod vedením Mgr. Petra Havrlanta se zúčastnili edukačního programu "Oživlá historie". Nejdříve se ve skupinkách děti věnovaly historickým hasičským stříkačkám, když plnily úkoly z připravených pracovních listů, potom měly možnost v učebně zřízené přímo v Bílém zámku vyzkoušet si svatováclavskou přilbici, kroužkovou zbroj i rytířské rukavice z plátků. Vrcholem programu bylo zkoušení různých historických kostýmů spojených s různými zámeckými profesemi. Samozřejmě nechyběly kostýmy zámeckých pánů, vojenských uniforem atd. Dětem kostýmy opravdu "sekly". Program nejen pobavil, ale hlavně poučil. Jsme vděčni panu Havrlantovi za nabídku krásného programu.
Krásné foto z akce naleznete ve fotogalerii.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí