Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Sbírka na podporu sdružení CPK - Chrpa

Stejně jako v minulých letech jsme se rozhodli podpořit občanské sdružení CPK - Chrpa, které se věnuje výcviku koní pro hipoterapii (využívá pohyb koně k rehabilitaci nemocných lidí). Děti si mohou u ředitele školy zakoupit hlavolam "Bludiště" za cenu 25 Kč. Na konci měsíce května bude celá vybraná částka zaslána na účet sdružení. Více informací o aktivitách sdružení naleznete na webových stránkách www.cpkchrpa.cz .
Dopis ředitele občanského sdružení naleznete níže.

Milí žáci, milí přátelé,
ve vesnici Rokytno u Pardubic sídlí občanské sdružení s názvem CPK – CHRPA . Tato organizace se zabývá výcvikem koní terapeutů pro zdravotní ústavy a léčebny v celé České republice. V těchto ústavech se pak jízdou na koni léčí nejrůznější zdravotní problémy pacientů a tomu se říká hiporehabilitace .
Dovolte mi Vám srdečně poděkovat za to, že jste nám v minulých letech projevili přízeň a koupili si záložky, pohlednice, placky, tetování, hopíky... Nesmírně si vážíme Vaší pomoci. Úspěšné sbírky minulých let nám umožnily pokračovat v naší práci a díky Vám tak usnadňovat léčbu dalších pacientů.
Pomozte nám prosím i v tomto školním roce! Chtěli bychom nejen pokračovat v naší činnosti ve stejném rozsahu jako doposud, ale rádi bychom pokročili i v budování vlastního areálu pro výcvik koní. Pokud můžete podpořit naši činnost, zúčastněte se prosím veřejné sbírky a kupte si “ Bludiště “ s motivem koníka za 25,-Kč. Na konci školního roku najdete na našich internetových stránkách fotografie a příběhy koníků, na jejichž výcvik byly vybrané korunky použity.
Mějte se krásně a díky Vám!
Ing. Tomáš Ditrt ředitel CPK - CHRPA

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí