Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

21. března jsme slavnostně otevřeli jaro

21. března  jsme za přítomnosti rodičů šli společně ukončit vládu zimy. Děvčata nesla Mařenu, chlapci Mařocha Mařaka, Smraďocha), od školy jsme šli přes ulici Záhumenní k hasičárně a pod lípami se pak odehrála celá dětská slavnost. Žlutým klíčem Samantha otevřela zemi a pronesla slova: "Svatý Jiří vstal, zemi odmykal, aby rostla tráva, tráva zelená a z ní vykvetla bílá leluja."
I když nám během slavnosti sněžilo, chvíli padaly i kroupy, plující Mařena s Mařakem v Melečku je jasným znamením, že zima už má vážně odzvoněno.
Ve fotogalerii naleznete pár obrázků z této akce.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí