Děti podpořily žáky v Africe

Výtěžek z Vánočního jarmarku se rozhodly věnovat naše děti na charitu. Tento počin je o to více cennější, že s tímto nápadem přišly děti. Po dlouhém zvažování, kde bychom mohli peníze vynaložit, jsme se rozhodli poslat peníze na podporu vyučování dětí v Africe. Přes společnost Člověk v tísni jsme podpořili níže uvedené projekty:

Nauč učitele učit (450 Kč)
Děti v Africe mají naději na lepší budoucnost, jen když budou chodit do školy. A ve škole potřebují dobré učitele, na kterých závisí, jestli je bude učení bavit a bude jim k užitku. V některých zemích přitom učí lidé, kteří sotva dokončili základní školu.

Sešity a tužky pro 20 dětí (2x 200 Kč)
Děti v Africe chodí do školy často jen s jedním sešitem a tužkou. Občas není čím psát na tabuli a občas není ani ta tabule. Tento dar vystačí na nákup sešitů a tužek pro deset dětí v Etiopii!

Tabule do školy (500 Kč)
Tabule znamená školu a škola má tisíce podob. Někde se děti učí pod širým nebem, jinde mají dům. Místa jsou tedy různá, ale tím podstatným jsou učebnice, sešity a tužky a TABULE. Bez ní to prostě nejde.