Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Pečení svatomartinských podkov

V den konání školní Slavnosti světel 13.11. upekly děti z 2. ročníku společně s paní učitelkou pro večerní slavnost svatomartinské podkovy. Fotografie z hotového díla naleznete ve fotogalerii.

Jestli Vám večer podkovy budou chutnat, můžete si je upéct i doma. Přinášíme pro Vás recept, podle kterého jsme vyráběli podkovy ve škole.

Recept na svatomartinské podkovy

Na jednoduché rohlíčky z nekynutého těsta budeme potřebovat 40 dkg hladké mouky, 1 heru, 1 kelímek kysané smetany, na náplň potřebujeme 100 g mletých ořechů, 100 g cukru, 25 g másla, 1 vejce. Příprava: Těsto připravíme z mouky, hery a kysané smetany. Necháme jej v ledničce alespoň 2 hodiny uležet. Kouli těsta rozdělíme na čtyři díly, které vyválíme do kulaté placky. Každou placku hvězdicově rozdělíme na osm dílů. Na jednotlivé dílky nanášíme náplň, kterou jsme si připravili ze všech výše uvedených ingrediencí. Rohlíčky můžeme naplňovat makovou nebo také tvarohovou náplní. Od obvodu kruhu ke středu zavineme těsto a vajíčkem natřené rohlíčky zvolna pečeme až do zlatova asi 20 minut. Upečené rohlíčky můžeme obalit ve vanilkovém cukru.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí