Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Návštěva MÚ Hradec nad Moravicí očima dětí

alt   Dne 10.4. jsme byli na Městském úřadě Hradec nad Moravicí, kde nás provázel pan místostarosta Patrik Orlík. Vyprávěl nám, jak to tam chodí, například jak se hlasuje o nějakém stavebním povolení. Tak jsme si také zkusili hlasovat o umělém trávníku místo antuky na školním hřišti. Hlasovat mohl jenom ten, kdo bydlí v Hradci a okolních obcích. Všichni hlasovali pro, nikdo proti a nikdo se nezdržel. Škoda že to nebylo doopravdy. Potom jsme šli do kanceláře místostarosty, kde byl z lega postavený Národní dům. V kanceláři měl pan místostarosta i vlajku Hradce, ČR a EU. Potom jsme šli do kanceláře pana starosty Josefa Víchy. Má tam listinu, která vyjadřuje práva města.
  V závěru jsem se rozloučili a šli přes Hanuši zpět do Žimrovic. Objevili jsme Svatou studánku. Celý výlet se nám povedl.
Kristýna Šustková, 4. ročník

  V úterý 10.4.2018 jsme byli se 3. a 4. třídou na městském úřadě. Provázel nás pan místostarosta Patrik Orlík. Šli jsme do jeho kanceláře a pak do kanceláře pana starosty Josefa Víchy.
  Po návštěvě jsme šli na Hanuši, kde byla Svatá studánka. Tekla z ní pitná voda, která nás úplně okouzlila. Viděli jsem hezké květiny. Ve škole jsme opékali párky. Byl to úžasný den.
Renáta Štecová, 4. ročník

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí