Vystoupení dětí ke Dni matek

altVe čtvrtek 11. května 2017 jsme se společně v naší Mateřské škole Žimrovice sešli, abychom oslavili svátek všech maminek. V duchu pohádkovém začalo naše vystoupení. Děti přivolávaly sluníčko písničkou, říkadlem a básničkou, protože bylo unavené ze své „jarní práce“. Vše mu pomaloučku dodávalo sílu, aby znovu mohlo svítit na květiny, lidi a zvířátka.
Naše nejstarší děti ještě přidaly pohádku „Paleček a jeho kamarádi“. Nakonec si všichni zatančili taneček na píseň Dělání od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.
Vtom se sluníčko vyhouplo vysoko nahoru, dětem poděkovalo za krásné vystoupení, které mu dodalo opět sílu do dalších dnů.
Na závěr děti zazpívaly pro maminky písničku a předaly jim vlastnoručně vyrobenou květinku z papíru. Troufám si říci, že jsme společně strávili krásné odpoledne.

Renáta Melecká, vedoucí učitelka