Svátek slaví

Proškoly.cz

Zápis do MŠ pro školní rok 2018/2019

alt

Nový kamenný amfiteátr s ohništěm v MŠ

alt

Přestože venkovní teploty v prosinci se pohybovaly jen lehce nad nulou, započal sochař Tomáš Valušek práce na kamenném amfiteátru na zahradě Mateřské školy Žimrovice. 20 tun kulmské droby z nedalekého lomu v Kajlovci vyskládal do tří kruhů, které se postupně zařezaly do hloubky 60 centimetrů s ohništěm uprostřed. Při práci panu Valuškovi sekundoval bagr z nedaleké firmy Šnek.
   V druhém týdnu nového roku byly práce dokončeny. Mateřská škola získala nádherné místo pro společné setkávání dětí i jejich rodičů.
Fotodokumentaci ze stavby naleznete ve fotogalerii.

Prázdninový provoz v MŠ během vánočních svátků

alt

Ve školce začneme s výstavbou ohniště

V naší mateřské školce se chystáme k vybudování kamenného ohniště, které navhnul sochař Tomáš Valušek. Jestli nám zem nezamrzne, začnou výkopové práce již tento týden (čtvrtek 30.11. nebo pátek 1.12.). V dalším týdnu pak Tomáš Valušek bude umísťovat kámen z kajloveckého lomu.
Jak bude ohniště vypadat, ukazuje fotografie makety. Sloužit by nám mělo ke společnému scházení.

Svatováclavský běh

alt27. září proběhl na zahradě základní školy Svatováclavský běh, při kterém bojovaly děti naší školky ve dvou kategoriích.
A jak to dopadlo?
Mladší děti:
   1. Lilianka El Hamrouni
   2. Matěj Hrubý
   3. Nelinka Černá

Starší děti:
   1. Tadeáš Balnar
   2. Daneček Tesař
   3. Sebík Štábl
Všem dětem gratulujeme za krásné výkony!

Více článků...